Słoneczne wakacje w WDK

Tegoroczne letnie wakacje najmłodsi wąbrzeźnianie mieli okazję rozpocząć w Wąbrzeskim Domu Kultury 🌞.  Tradycyjnie już czekało tu na nie wiele niespodzianek i atrakcji 😊. Pierwszy dzień zainaugurował spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Małych Form Teatralnych Widowisko z Krakowa 🎭.

Tuż po przedstawieniu dzieci wzięły udział w spotkaniu profilaktycznym z Komendantem Straży Miejskiej Krzysztofem Grzybkiem, który w przyjazny sposób przekazał im najczęstsze zagrożenia występujące podczas letniego wypoczynku 🚦.
Oczywiście w ofercie „Słonecznych wakacji” nie mogło zabraknąć również warsztatów plastyczno – animacyjnych, które rozwijają wrażliwość estetyczną dziecka oraz jego indywidualne zdolności twórcze. Pobudzają również kreatywność, wyobraźnię oraz zdolności manualne. Dużą atrakcją było również spotkanie z Tomaszem Stochmalem pasjonatem zabytków, miłośnikiem podróży po Polsce oraz autorem serii książek dla dzieci i dorosłych 😊. Piątkowe spotkanie w Wąbrzeskim Domu Kultury zakończyło cykl lipcowych wakacyjnych warsztatów 🌞🙋‍♀️. Był to dzień pełen emocji, rozmów i wesołej zabawy 😊 ⚽.
Główną atrakcją był indiański program artystyczny przygotowany przez Szinę Sarnecką 🔥.
Dzieci poznały tradycyjne indiańskie stroje z piórami, dzwonkami, sukniami zdobionymi kolorowymi koralikami. Odbył się również pokaz tradycyjnych tańców indiańskich. Dziękujemy za kwiaty, laurki, ciepłe słowa i zaufanie jakim nas darzycie. To był wyjątkowo radosny tydzień. Jesteście super dzieciaki😊 Na zakończenie uczestnicy „Słonecznych wakacji” otrzymali drobne upominki i słodycze😊. Za sprawowanie opieki pedagogicznej dziękujemy nauczycielom z Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wąbrzeźnie.

Galeria zdjęć

A- A+