Festiwal Kulinarny za nami

3 lipca po raz pierwszy w Wąbrzeźnie odbył się Festiwal Kulinarny, którego organizatorem był Wąbrzeski Dom Kultury oraz Urząd Miasta Wąbrzeźna. 😀

Tego dnia Podzamcze oferowało różnego rodzaju produkty żywnościowe ale nie tylko…. Na Koronie Amfiteatru pojawiły się również kramy oferujące między innymi rękodzieło oraz polski miód🌞 Jednym słowem było po prostu pysznie i ekologicznie! 🥨🍟 Każdy uczestnik miał możliwość degustacji zupy krem z ziemniaka przygotowanej przez Kawiarnię „Styl”. Z tej możliwości skorzystało niemal 500 amatorów zdrowej żywności😊. Podczas Festiwalu nie zabrakło również atrakcji w postaci konkursów. 🤗 Cukiernicy – amatorzy mieli okazję zmierzyć się w konkurencji na najlepszą ekologiczną drożdżówkę. 🥮 Słodki zapach ciasta drożdżowego był wyczuwany na całej koronie Amfiteatru. 🍩 Przygotowane wypieki trafiły w gust jury, które wyłoniło poszczególnych laureatów:
I m. – Katarzyna Sztubecka z Wąbrzeźna
II m. – Urszula Fladrowska z Wąbrzeźna
III m. – Monika Kowalska z Wąbrzeźna
Wyróżnienie:
Natalia Okrasa z Wąbrzeźna
Ewa Kawska, Środowiskowy Dom Samopomocy Wronie
KGW „Słowianki z klasą” z Radzynia Chełmińskiego
Osoby lubiące kulinarne wyzwania miały również okazję zmierzyć się w konkursie pt. „Ziemniak w roli głównej”. 🥔 Zadaniem uczestników było przygotowanie na miejscu potrawy, której głównym składnikiem był ziemniak.🥣 Rywalizacja i wspólna zabawa sprawiła, że był to wyjątkowo smakowity dzień. 🍴😋 Klub seniora oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Słowianki z klasą” z Radzynia Chełmińskiego postanowiły przygotować swój specjał w postaci klusek ziemniaczanych, natomiast Małgorzata Burchardt – Topolewska przyrządziła knedle. Kapituła Konkursowa przyznawała punkty każdej potrawie biorąc pod uwagę: smak, estetykę, sposób prezentacji, aranżację stoiska oraz stopień trudności przyrządzania.😊 Po długich obradach jury zdecydowało główną nagrodę w wysokości 1.000 zł przyznać Małgorzacie Burchardt – Topolewskiej🥇Drugie miejsce z nagrodą 700 zł  przypadło Paniom z Klubu seniora🥇. Natomiast na trzecim miejscu uplasowało się Koło Gospodyń Wiejskich „Słowianki z klasą” z Radzynia Chełmińskiego, któremu przypadła nagroda w wysokości 500 zł😊. Dla najmłodszych przygotowany został „Zakątek radości”, gdzie oprócz zabawy z klockami XXL można było również zrobić sobie tatuaż oraz zapleść kolorowy warkoczyk😊. Podczas wręczania nagród uczestnikom zmagań kulinarnych zagrała Orkiestra Dęta WDK pod batutą Rafała Sójki 🎼. Mamy nadzieję, że Festiwal Kulinarny na stale zagości w kalendarzu kulturalnym naszego miasta i będzie smakowitym akcentem corocznych wakacji.

Galeria zdjęcia

A- A+