Przedszkolacy w WDK

Już po raz piąty w Wąbrzeskim Domu Kultury mogliśmy posłuchać najmłodszych wokalistów, którzy zaprezentowali się podczas Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej „Uśmiechnięte nutki”.

2 czerwca w ramach Dni Wąbrzeźna w sali kolumnowej rozbrzmiewały teksty polskiej piosenki dziecięcej wykonywane przez młodych artystów, którzy przybyli do Wąbrzeźna m.in. z Ryńska, Golubia – Dobrzynia i Chełmna. Oczywiście wśród małych artystów nie zabrakło reprezentantów Wąbrzeźna. Celem muzycznego spotkania była popularyzacja wartościowego materiału repertuarowego dla dzieci, integracja środowisk przedszkolnych oraz prezentacja młodych artystów.  W tym roku w domu kultury zaprezentowało się niemal 40 przedszkolaków, którzy nagrodzeni zostali statuetkami, upominkami rzeczowymi oraz słodyczami. Zabawa z piosenką była ciekawym i pełnym wrażeń wydarzeniem kulturalnym, które z roku na rok przyciąga coraz więcej przedszkolaków. Ich zaangażowanie i szeroki uśmiech podczas prezentacji to największa nagroda dla Organizatorów. Niespodzianką dla naszych gości był występ podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej. Barwne kostiumy, muzyka i przepiękna gra aktorska spotkały się z wielkim aplauzem ze strony widzów. Dziękujemy! Po zakończeniu imprezy na ręce dyrektora WDK złożona została laurka od Pracowników i Przedszkolaków Przedszkola „Brzdąc” w Chełmnie, w której znalazło się podziękowanie za organizację, zaproszenie i możliwość występu przedszkolaków na scenie WDK. Dziękujemy!!! Zapraszamy za rok!

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Wąbrzeźna Leszek Kawski natomiast medialny: Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA, Gazeta Pomorska oraz Miejska Telewizja Kablowa.

Galeria zdjęć

A- A+