Dzień Dziecka w Wąbrzeźnie

Dzień Dziecka jedno z najpiękniejszych i najmilszych świąt w roku – skierowane do wszystkich, tych małych i dużych –  bo przecież każdy z nas ma w sobie coś z dziecka…

Tego dnia wąbrzeski rynek zamienił się w bajkową krainę pełną kolorowych baniek, malowanych, uśmiechniętych twarzy i zabaw, które wciągały całe rodziny. Impreza przygotowana została przez Wąbrzeski Dom Kultury w ramach tegorocznych Dni Wąbrzeźna. Liczne niespodzianki, wśród których nie zabrakło quizów, konkursów i tanecznych wygibasów, porwały milusińskich bez reszty. Familijne spotkanie na Pl. Jana Pawła II rozpoczęło się rozstrzygnięciem konkursu „Strój bajkowego przyjaciela”. Na scenie pojawili się barwni bohaterowie bajek. Ci bardziej odważni postanowili dodatkowo zaprezentować swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Laureatami pierwszej edycji zostali: Zuzia Rusinek, Zuzia Malinowska, Brian Nawotka, Oskar Wrześniewski, Amelia Szcheffler i Oliwia Skibicka. Natomiast miłośnicy teatru wprowadzeni zostali w świat bajki „Książe i żebrak”za sprawą znanego już wielu najmłodszym mieszkańcom miasta Teatru KRAK – ART  z Krakowa. Widzowie mieli okazję nie tylko oglądać przedstawienie ale również brać w nim udział, a tym samym poczuć się przez chwilę prawdziwymi aktorami. Wesoły, pełen dowcipu spektakl uczył dzieci, że życie w pałacu i dobrobycie nie zawsze jest takie piękne, na jakie wygląda. Bajka pokazała, jaką wartość ma uczciwość i przyjaźń. Po teatrzyku na scenie pojawiły się małe zumbowiczki, które razem z widownią ruszyły do elektryzującej zumby. Oj działo się działo. Dziękujemy Pani Katarzynie Sumińskiej za te niesamowite wrażenia wzrokowe! Całość imprezy uświetniona została Koncertem „Dzieci – dzieciom”. Wykonawcami byli uczniowie wąbrzeskiej „dwójki” i „trójki”, Gimnazjum nr 1, członkowie Studia Piosenki WDK oraz Wiktor Chmiel z Zespołu Szkół w Zieleniu. Dużą atrakcją Dnia Dziecka był także pokaz samochodów policyjnych KPP w Wąbrzeźnie. Każde dziecko miało okazję przez chwilę pobyć „prawdziwym” policjantem. Ci bardziej wysportowani mogli pokazać swoje umiejętności na torze przeszkód przygotowanym przez straż pożarną w Wąbrzeźnie i zrobić pamiątkowe zdjęcie z „Żarkiem”. Radości było co niemiara, a chętnych nie brakowało również do oglądania czerwonych wozów strażackich . Również motocykliści sprawili niemałą frajdę uczestnikom czwartkowej imprezy przyjeżdżając swoimi dwukołowcami na wąbrzeski rynek. Chętni mieli okazję zrobić sobie zdjęcie na pięknych lśniących motocyklach. Natomiast każdy, kto miał ochotę na taneczne „wygibasy”, mógł skorzystać z oferty animatorów kultury, którzy poprowadzili zajęcia taneczno – ruchowe na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy konkursów obdarowani zostali przez organizatora słodyczami i drobnymi upominkami rzeczowymi. Mamy nadzieję, że przygotowany przez Wąbrzeski Dom Kultury dzień pełen słodkości, muzyki oraz uśmiechu na długo zapadnie w pamięci naszych dzieci.
I jak powiedział Janusz Korczak „Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższą jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania” i właśnie tego wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzą dyrektor i pracownicy WDK.  Za pomoc w organizacji dziękujemy wąbrzeskim harcerzom oraz członkom Klubu Seniora „Echo”. Dziękujemy sponsorom imprezy, którymi byli Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Państwo Iwona i Andrzej Kiwałowie, Pan Tomasz Miszewski właściciel Pizzerii Kameleon w Wąbrzeźnie, Pizzeria MARAKECH, Monika Niekludow, Bar Bumerang, Ewa i Krzysztof Bera „Ciasta domowe u Ewy”, Ergis S.A., Danuta i Wojciech Gajewscy, Kręgielnia Mango, Ampol – Merol, PKO Bank Polski, WZG w Wąbrzeźnie. Współorganizatorami Święta byli: Komenda Powiatowa Policji i Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz motocykliści powiatu wąbrzeskiego.

Galeria zdjęć

 

A- A+