Promocja książki ks. Tomasza Jeziorskiego w WDK

W miniony piątek tj. 14 marca br. w sali kolumnowej WDK odbyła się promocja książki pt. „Tryptyk Toruński” ks. Tomasza Jeziorskiego.

Ks. Tomasz Andrzej Jeziorski urodził się w Chełmży, gdzie ukończył szkołę podstawową, następnie kontynuował naukę w szkole średniej w Toruniu. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. 15 czerwca 2002 r. z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Suskiego otrzymał Święcenia Kapłańskie. Następnie skierowany został na swoją pierwszą placówkę duszpasterską do Kurzętnika. Pobyt tam wspomina z dużym sentymentem. Podczas spotkania można było posłuchać wielu ciekawych historii z życia ks. Tomasza, który od 2 lat jest duszpasterzem w parafii MBKP w Wąbrzeźnie. Pierwszy tomik jego poezji został wydany w 2009 r. i nosił tytuł „I nie potrzeba mi więcej słów”. Poza tym jego prace publikowane były w wielu czasopismach i gazetach regionalnych. „Tryptyk Toruński” dotyczy trzech najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka wiary, nadziei i miłości. Jak mówi sam autor – w książce nie ma przepisu na trudne chwile, które pojawiają się w życiu każdego z nas, daje ona natomiast możliwość refleksji i zadumy.
 Na zakończenie piątkowego spotkania goście, którzy przybyli na promocję mogli posłuchać poezji w wykonaniu samego autora.Obecnie ks. Tomasz Jeziorski pracuje nad zakończeniem kolejnej książki, która nosi tytuł „Życie to egzamin bez poprawki” oraz sztuki teatralnej „Uniwersytet Upadłych Aniołów”.

Galeria zdjęć

   tryptyktyptyktryptyktryptyktryptyktryptyk

A- A+