Miejski Jarmark Wielkanocny za nami…

20 marca br., na Pl. Jana Pawła II odbył się już po raz ósmy Miejski Jarmark Wielkanocny zorganizowany przez Wąbrzeski Dom Kultury.

            Na wąbrzeskim rynku można było zakupić towary lokalnych i zamiejscowych twórców oraz przedsiębiorców. Jak zawsze nie zabrakło świątecznych stroików, pisanek, wyrobów wiklinowych, rękodzieła oraz produktów żywnościowych związanych z nadchodzącymi świętami. Ponadto w trakcie trwania jarmarku organizatorzy rozstrzygnęli kilka konkursów wielkanocnych. Jeden z nich dotyczył wyboru Palm wielkanocnych, których w tym roku było ponad dwadzieścia. Jury wybrało następujących laureatów:

I m. – Maria Gardzisz, Nowa Wieś Królewska

II m. – Dominik i Adrian Dybowscy, SP Wielkie Radowiska

III m. – Natalia Czerwińska, SOSzW w Dębowej Łące

Wyróżnienia:

Patrycja Galczewska, SP Wielkie Radowiska

Teresa Wawrzyniak

Wiktoria Winiarska

            Kolejnym z konkursów, który cieszy się od lat dużą popularnością wśród mieszkańców miasta i powiatu wąbrzeskiego jest „Stroik Wielkanocny”. Jego laureatami zostali: Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Klub Seniora „Echo” działający w strukturach Wąbrzeskiego Domu Kultury.

            W tym roku po raz pierwszy WDK ogłosił konkurs kulinarny pt. „Mazurek wielkanocny”. Po degustacji przez jury, którego przewodniczącą była Pani Ewa Bera z wykształcenia cukiernik  postanowiło przyznać następujące lokaty:

I m. – Anastazja Witkowska z Jarantowic

II m. – Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie

III m. – Bożena Mądra i Danuta Ulaszewska z Czystochlebia

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Atrakcją na kiermaszu, szczególnie dla najmłodszych jego uczestników, była możliwość zabaw oraz wykonania zdjęcia z „zającem”, który częstował słodyczami. Chętnych nie brakowało!

Dziękujemy długoletnim wystawcom i tym, którzy po raz pierwszy zaszczycili nas swoją obecnością, mieszkańcom za miłe słowa i swoją obecność oraz gościom odwiedzającym Miejski Jarmark Wielkanocny w Wąbrzeźnie.

Dziękujemy wszystkim, którzy tą słoneczną niedzielę postanowili spędzić z Wąbrzeskim Domem Kultury!

            Patronat medialny nad realizowaną inicjatywą objęli: MTK, Gazeta Pomorska oraz Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA.

Galeria zdjęć

A- A+