Kino

Czas wakacji przyniesie nie lada gratkę dla wszystkich sympatyków kina.  Dzięki realizowanemu projektowi pn. „Kulturalnie, zdrowo i sportowo – cykl działań aktywizujących na Ziemi Wąbrzeskiej” w lipcu i sierpniu br. odbędą się kolejne pokazy kina plenerowego w Wąbrzeźnie.

Pierwsze seanse filmowe są już za nami. 23 czerwca br. na tarasie Amfiteatru
na Podzamczu widzowie mogli obejrzeć dwie klimatyczne produkcje  – francuski film animowany „Mały Książe” oraz polską komedie „Pech to nie grzech”. Pokazy cieszyły się sporym zainteresowaniem i nawet niepewna pogoda nie odstraszyła wielbicieli sztuki „dziesiątej muzy”. Realizatorem pokazu, w ramach CAL, był Wąbrzeski Dom Kultury. A już w lipcu dwa kolejne spotkania kinowe, których opiekunem będzie Młodzieżowa Rada Miejska. Pokazy zaplanowane są na terenie Parku rekreacyjno-sportowego „Przyjazne wzgórze” na Podzamczu. W dniu 9 lipca br. od godz. 18.00 zapraszamy na projekcje dwóch filmów – pełnometrażową wersję popularnego kiedyś serialu anonimowego „Mia i ja: Film” oraz ekranizację przebojowej sagi powieściowej Stephenie Meyer „Saga Zmierzch: Przed Świtem – część 2”.  Natomiast 23 lipca br. zaplanowane są pokazy filmów „Piotruś Pan i Alicja w krainie czarów” –  obraz łączący wątki  „Piotrusia Pana” J.M. Barriego i „Alicji w Krainie Czarów” Lewis Carrolla oraz ciepłej miłosnej opowieści „Paryż może poczekać”.
Drugi miesiąc wakacji to dwa kolejne spotkania z kinem. Pierwsze, przygotowane przez Wąbrzeski Dom Kultury, odbędzie się 13 sierpnia br. ponownie na tarasie Amfiteatru
na Podzamczu. Wówczas widzowie będą mogli obejrzeć komedie z Penélope Cruz i Antonio Banderasem pt. „Boscy” oraz komediodramat z 2014 r. „Jak dogonić szczęście”. Start prezentacji zaplanowano na godzinę 20.00. Ostatnie spotkanie z kinem plenerowym, realizowane w ramach projektu, przygotowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Pokazy odbędą się przed siedzibą Biblioteki przy ul. Matejki 11 B, w dniu 25 sierpnia br.
W nawiązaniu do trwającego Roku Kopernikańskiego zaprezentowane zostaną filmy osadzone w „kosmicznej” tematyce. O godzinie 17.00 zapraszamy na emisję polskiego filmu animowanego „Gwiazda Kopernika”, a o godz. 20.00 rozpocznie się projekcja fantastycznonaukowego katastroficznego obrazu pt. „Moonfall”.
Kino plenerowe organizowane jest w ramach realizacji projektu „Kulturalnie, zdrowo i sportowo – cykl działań aktywizujących na Ziemi Wąbrzeskiej”. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska. Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

A- A+