Wystawa Sz. Wolińskiego i K. Kłosińskiego

W dniu 18 czerwca br.,  w Wąbrzeskim Domu Kultury otwarte zostały dwie wystawy.

Pierwsza pn. „Świat smoków i zwierząt w mojej wyobraźni”. Autorem prac jest 13- letni Szymon Woliński z Osieczka, który swoją przygodę z rysowaniem rozpoczął będąc uczniem „zerówki”. Najbardziej interesują go motywy zwierzęce tj. smoki i słonie. Pomimo tego, że jest chłopcem niepełnosprawnym doświadczonym przez los, to jego obrazki są pełne radości. Osiągnięcia Szymona to m.in.: I m. w konkursie „Jesień różne barwy ma” oraz „Świat Disneya”. Ponadto jego prace prezentowane były na wystawach pt. „Szymon ma talent” w Książkach.
Tego dnia otwarta została również wystawa autorstwa  Krzysztofa Kłosińskiego pn. „Moje hobby”, którego pasja do wykonywania tego rodzaju eksponatów narodziła się ok. 5 lat temu. Zanim rozpocznie pracę nad danym modelem dużo czyta na jego temat oraz ogląda wiele zdjęć żeby jak najwierniej odtworzyć obiekt. Artysta zaprezentuje m.in. wykonane z patyczków modele statków.

By zapoznać się z pracami wykonanymi przez Szymona i Krzysztofa zapraszamy do Wąbrzeskiego Domu Kultury od poniedziałku do piątku 8.00 – 16.00 oraz w soboty i niedziele od 12.00 – 18.00. Zapraszamy! Wstęp wolny!

 

Galeria zdjęć

A- A+