Wystawa pokonkursowa „W życiu jak w teatrze”

Wąbrzeski Dom Kultury zaprasza do oglądania wystawy zorganizowanej w 2013 roku przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu w ramach XXII Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu konkursie w dziedzinie fotografii W życiu jak w teatrze.

Na wystawie pokonkursowej pt. „W życiu jak w teatrze” zaprezentowano zdjęcia 25 uczestników realizowanej inicjatywy, którzy w różny sposób interpretowali temat przewodni Konfrontacji. Prace nagrodzonej pierwszą nagrodą Pauliny Wydrzyńskiej to przykład doskonale zrealizowanej i pomysłowej fotografii kreacyjnej. Bohaterką sesji jest młoda kobieta, która pokazana została w scenerii wiejskiej. Aranżowane sytuacje zdominowała groteska, dzięki czemu zachowana została stylistyczna spójność całej sesji. W pracach Tomasza Karpińskiego pojawiają się natomiast elementy absurdu. Autor inscenizował humorystyczne sytuacje, następnie fotografował je w taki sposób, aby owe absurdalne aspekty scenki podkreślić. Zdjęcia Joanny Nacfalskiej zdominowane zostały z kolei przez poszukiwania formalne. Dla niej tytułowy Teatr… to przede wszystkim światło i sposób, w jaki wydobywa ono szczegóły scenerii.
Eksponowane fotografie w różnym stopniu wykorzystują tradycję fotografii kreacyjnej. Autorzy mają też różne źródła inspiracji i w różnych kierunkach podążają w swoich twórczych poszukiwaniach. Dzięki temu wystawa jest zarazem i różnorodna, i spójna.
Ekspozycje można oglądać od 30.01.br. w WDK, od pon. do pt., w godz. 8.00-18.00. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

A- A+