Wystawa „Mój czworonożny przyjaciel”

Dnia 23 października br. odbyło się otwarcie wystawy połączone z wręczeniem nagród laureatom konkursu „Mój czworonożny przyjaciel”.

W konkursie wzięło udział ok. 60 osób, które nadesłały łącznie ponad 130 prac przedstawiających ulubione zwierzątko. Na wystawie możne było zobaczyć m.in. psy, koty, chomiki oraz konie. Podczas wyboru prac jury zwracało uwagę przede wszystkim na oryginalność, pomysłowość, estetykę pracy, walory artystyczne oraz zabawne ujęcia zwierzaków. Komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujące osoby:
I m. – Mateusz Olszewski, SP nr 3 w Wąbrzeźnie
II m. – Adrianna Balcerek z Koronowa
III m. – Mateusz Rzeczewski z Wąbrzeźna

Wyróżnienie
Natalia Jettka z Publicznego Gimnazjum w Gałczewie
Laura Laskowska, z Publicznego Gimnazjum w Gałczewie
Patryk Siemiradzki z Wąbrzeźna
Natalia Więckowska z Myśliwca
Wiktor Godlewski z Wąbrzeźna
Magdalena Kunicka, SP nr 3 w Wąbrzeźnie
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Za ufundowanie karnetów na basen dziękujemy MZECWiK w Wąbrzeźnie. Rozstrzygnięcie konkursu poprzedziło spotkanie z dyplomowaną dogoterapeutką Panią Małgorzatą Burchardt – Topolewską właścicielką dwóch psów Axy rasy golden Retriever oraz Picasso rasy samojed. Ważnym punktem prelekcji była informacja połączona z pokazem poprawnego zachowania człowieka w przypadku ataku psa. Ponadto uczestnicy dowiedzieli się o dobroczynnym wpływie psa na chore dzieci oraz poznali reakcje zwierząt w różnych życiowych sytuacjach. Piccaso dzielnie i cierpliwie towarzyszył Pani Małgosi dając się głaskać i przytulać wszystkim dzieciom, które tego dnia przybyły na spotkanie.Wystawę przedstawiającą czworonożnych przyjaciół można oglądać w WDK od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 12.00-18.00. Serdecznie zapraszamy!

Galeria zdjęć

 

 

A- A+