Wystawa „Młodzi artyści na start”

9 czerwca dziewięciososobowa grupa dzieci wzięła udział w II etapie konkursu „Młodzi artyści na start”. Tematem warsztatów był świat malowany dziecięcą wyobraźnią.

Celem realizowanej inicjatywy jest możliwość stworzenia młodym kreatywnym osobom pracy z wykwalifikowanymi instruktorami. Jednym z nich była to Pani Cecylia Szymańska, która swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła już w dzieciństwie i kontynuuje ją do dziś. Wśród jej dorobku artystycznego, który już wielokrotnie mogliśmy podziwiać w domu kultury, znajdują się zarówno obrazy olejne  jak i akwarele czy rysunki. Cenne uwagi uczestnicy mogli również uzyskać od Andrzeja Sobczyka – artysty mieszkającego i pracującego w Warszawie., którego wystawa aktualnie znajduje się w WDK. Dzieci tworzyły różnymi technikami malarskimi korzystając z rad i podpowiedzi instruktora.  Wśród „małych dzieł” nagrodzone za inwencję twórczą zostały następujące osoby:

I m – Lena Bartoś

II m – Amelia Chmiel

III m – Patrycja Lewandowska

Ich prace pełne emocji, kolorowych barw i dziecięcej wyobraźni zdobić będą WDK do końca wakacji. Zapraszamy do zapoznania się z twórczością młodych artystów.

Galeria zdjęć

A- A+