Wystawa Anny Król

7 marca br. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy rękodzieła Anny Król.

Na wystawie pokazany został dorobek artystyczny autorki, który  jest wspaniałą okazją do zarażenia się pasją tworzenia własnych, unikatowych rzeczy. Przygoda z rękodziełem naszej bohaterki rozpoczęła się już w szkole podstawowej i rozwija się do dnia dzisiejszego.

 – Wyobraźnia i talent to niewątpliwie najważniejsze atuty tej skromnej osoby, która wykonuje własnoręcznie niepowtarzalne rzeczy  – mówi dyrektor WDK Gizela Pijar- Cieszymy się, że możemy w naszej jednostce prezentować dorobek artystyczny Pani Ani Król – dodaje.

Pani Ania bierze udział w szkoleniach florystycznych, rękodzielniczych, dequpage. Swoją pasjąobejmuje malarstwo, biorąc udział w plenerach malarskich. Czynnie uczestniczy w Kole gospodyń wiejskich w Czystochlebiu. Za swoją działalność została doceniona i zajęła III miejsce w plebiscycie Gazety CWA „Człowiek z pasją” w 2017 r..

Podczas wernisażu autorka prac udzieliła krótkiego instruktażu dotyczącego zdobienia wielkanocnego jajka. Uczestnicy mogli zdobyć wiedzę, która przyda się z okazji zbliżających się Świąt, a wykonane samodzielnie pisanki będą wyjątkową ozdobą świątecznego stołu.

Na wystawie można zobaczyć m.in. lampki nocne wykonane z butelek, ozdoby świąteczne,  wazony i koszyki z „wikliny papierowej” oraz wiele innych nietuzinkowych przedmiotów. Jej misternie wykonane prace przykują wzrok każdego oglądającego budząc ogólny podziw.  Wystawę  można oglądać do dnia 24 marca, w godzinach pracy jednostki.

Galeria zdjęć

 

A- A+