Wizyta w Warszawie

14 października wąbrzescy studenci z Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w strukturach WDK odwiedzili Warszawę. Jednodniowa wycieczka wiodła historycznymi ścieżkami stolicy.

– Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Pałacu w Wilanowie. Pod okiem przewodnika spacerując po najstarszej części poznaliśmy jego historię, twórców, malarzy, rzeźbiarzy, architektów, oraz jego słynnego właściciela – króla Jana III Sobieskiego. Jadąc autokarem podziwialiśmy piękno stolicy, kierując się do Sejmu RP. Po zwiedzeniu i wysłuchaniu ciekawych informacji o miejscu, gdzie odbywają się najważniejsze decyzje dla naszego Państwa wyruszyliśmy do Zamku Królewskiego. Idąc pomieszczeniami Zamku przenieśliśmy się w czasie podziwiając wspaniałe malowidła, arrasy, rzeźby. Na zakończenie zobaczyliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. – informuje Marlena Tywanek – opiekun UTW z ramienia WDK.
Za pomoc w organizacji wyjazdu do Warszawy dziękujemy Krzysztofowi Chojnickiemu właścicielowi Collage Akademii Nauki i Techniki Jazdy.

Galeria zdjęć

A- A+