Wakacyjne warsztaty z WDK

Nabór dzieci na słoneczne wakacje został zamknięty. Od 22 sierpnia rusza druga edycja bezpłatnych wakacyjnych warsztatów w Wąbrzeskim Domu Kultury. Spotkania potrwają do 26 sierpnia, a odbywać się będą w godz. 11.00-13.00.

Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji. Nie zabraknie zabaw taneczno – sportowych, warsztatów dziennikarskich, plastycznych i ekologicznych. Ponadto dzieci wybiorą się w podróż na „bajeczne wyspy Bahama”, gdzie poznają ich historię, przygotują łańcuchy Lei i nauczą się tańca Hula.

Jednym z zadań, jakie czekają na naszych milusińskich  będzie wykonanie pocztówki z wakacji, którą prześlemy do dzieci z Fundacji „Marzycielska Poczta”. Jest to Ogólnopolska Akcja polegająca na przesyłaniu chorym dzieciom listów i kartek, których celem jest nie tylko wsparcie duchowe ale również chęć sprawienia radości w codziennym, trudnym życiu.

Z kolei aktorzy Teatru Art – Re z Krakowa zaproszą na spektakl pt. „Legenda o smoku Wawelskim”. Podczas wspólnej zabawy z artystami dzieci poznają znaczenie takich słów, jak m.in. szacunek, uczciwość oraz przyjaźń. Przesłanie bajki będzie podsumowaniem wcześniejszych prac związanych z pomocą innym.

szczegółowe informacje w Dziale Animacji Kultury WDK osobiście lub pod nr tel. 56 688 17 27 wew. 24.

A- A+