Teatr Tańca

Wąbrzeski Dom Kultury ogłasza nabór do Teatru Tańca, który prowadzony będzie przez Natalię Szałkowską – tancerkę i pedagoga.

Teatr tańca najprościej klasyfikuje się jako połączenie w jedno sztuki tanecznej i teatralnej. Na zajęciach koncentrujemy się głównie na ćwiczeniach z zakresu tańca współczesnego, jazzowego, a także na podstawach technik tańca modern – rozwijają one umiejętność pracy z własnym ciałem, poprawiają kondycję, uczą pokonywania i wykorzystywania przestrzeni.
Jak mówi instruktorka – W trakcie zajęć zajmiemy się też kształtowaniem kreatywności i ekspresji ruchu, praca będzie opierała się na improwizacji ruchowej, dlatego duży nacisk położony będzie na poszukiwanie nowych form wyrażania siebie na scenie.
Od uczestników oczekiwane jest zaangażowanie i gotowość do działania artystycznego na scenie. Zapraszamy zainteresowane osoby zarówno początkujące, jak i posiadające doświadczenie taneczne lub/i teatralne. Zajęcia adresowane są do grupy wiekowej:13 – 18 lat. Instruktorka prowadząca zajęcia rozpoczęła amatorską działalność artystyczną w 2010 roku, regularnie uczestniczyła w zajęciach tańca współczesnego, a także w rozmaitych warsztatach tanecznych w Polsce i za granicą. Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, w tym roku kończy studia na kierunku Taniec na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. W maju 2014 r. we współpracy z Martą Zawadzką i zespołem zaprezentowała się w performansie pt. Poszukując natury tańca w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca. W sierpniu 2014 roku wraz z grupą tancerzy z całej Polski realizowała w Tarnowskich Górach projekt pracując nad spektaklem plenerowym, pt. Wszystko w twoich rękach, który pokazany został w ramach Dni Kultury Ulicznej na tarnogórskim rynku. Z Grupą Teatru Tańca zaprezentowała się na Festiwalu Performance KOŁO CZASU w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
Zapisy i bliższe inf. w Dziale Animacji Kultury WDK, tel. 566881727, wew. 24 lub 535436071. Na zgłoszenia czekamy do 31.12.2015 r. Zajęcia bezpłatne!

 

A- A+