Święto Wąbrzeźna – święto UTW

„Aktywna organizacja” to miano, które 6 czerwca br. przypisane zostało do wąbrzeskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku kapituła konkursu rozpatrująca rekomendacje do Statuetek Burmistrza jedno z czterech wyróżnień przyznała Studentom UTW.

W dniach od 5 do 7 czerwca 2015 odbywały się „Dni Wąbrzeźna”. Mieszkańcy bawili się świetnie: były wystawy, pokazy, konkursy, koncerty, pokazy motolotni, Jednym słowem dla każdego coś interesującego, miłego i zabawowego. Działający przy Wąbrzeskim Domu Kultury Uniwersytet Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy filia w Wąbrzeźnie miał również swoje niespodziewane święto.Zgodnie ze zwyczajem w ostatni dzień „Dni Wąbrzeźna” przed głównym koncertem w amfiteatrze wręczane są Statuetki Burmistrza”. Taką nagrodą w tym roku został uhonorowany nasz Uniwersytet w kategorii „Aktywna Organizacja”. W uzasadnieniu przyznania wyróżnienia Burmistrz Leszek Kawski napisał: „Z dużym zainteresowaniem obserwuję działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który od 2011 roku prowadzi zajęcia dla wąbrzeskich seniorów. Słuchacze Uniwersytetu chętnie angażują się w życie miasta udowadniając jednocześnie, że można być aktywnym w każdym wieku. Niech ta statuetka będzie wyróżnieniem, który uhonoruje dotychczasową działalność Uniwersytetu, jak również zachęci słuchaczy do podejmowania nowych nie tylko naukowych wyzwań”.
Otrzymanie przez UTW „Statuetki Burmistrza” to wyjątkowe wyróżnienie, wskazuje, że doceniana jest nasza aktywność i działalność na rzecz środowiska osób 60plus. Jest nas słuchaczy uniwersytetu ponad 60 osób i mamy nadzieję, że taka pochwała jakim jest to wyróżnienie spowoduje zwiększenie szeregów słuchaczy, jak również zachęci do dalszej działalności społecznej.. Statuetkę wraz z grupą słuchaczy odebrał z rąk Burmistrza Przewodniczący UTW Stanisław Bączkowski.

Galeria zdjęć

 

A- A+