Święto seniorów

Teatr, taniec i śpiew tak w skrócie można opisać Święto seniora zorganizowane przez Wąbrzeski Dom Kultury 27 października br.

Spotkanie rozpoczął funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie Sławomir Gąsior, który opowiedział jak należy reagować w przypadku przestępstw, które często spotykają samotnie mieszkające i  łatwowiernie odnoszące się do nieznajomych osoby starsze. Kolejnym punktem wydarzenia kulturalnego było przedstawienie teatralne pt. „Ogniska czar”. Aktorami spektaklu byli członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Iławy. Spektakl w zabawny sposób  opowiadał o losach cygańskiego taboru. Natomiast do odwiedzenia Skandynawii, w ramach wykładów UTW w Wąbrzeźnie, zaprosił Tomasz Kędziorski. Oprawę muzyczną święta seniorów zapewnił zespół wokalny „Wesoła ferajna” działający w Klubie Seniora „Echo”. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć m.in. utwory „Czerwone i bure”, „Cyganeczka Zosia”, „Czerwone jabłuszko” i „Gdybym miał gitarę” . Z kolei członkinie Klubu Aktywnych Kobiet  zaprezentowały układy taneczne, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród publiczności. Wszyscy uczestnicy podziwiali talent malarski słuchaczy UTW z Chełmna, którzy swoją działalność artystyczną zaprezentowali na wystawie w Galerii WDK. Całą uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem.

– W WDK działają trzy sekcje skupiające w swoich kręgach osoby starsze są to Klub Seniora „Echo”, Klub Aktywnych Kobiet i Uniwersytet Trzeciego Wieku. W każdym z tych klubów prężnie działają sekcje artystyczne, które mogły zaprezentować swoje umiejętności przed szerszą publicznością – mówi pani Basia – Cieszę się, że możemy się spotykać i ćwiczyć nie tylko swój umysł, ale także ciało i czuć się jeszcze potrzebnym. Takie spotkania pomagają w nawiązaniu kontaktów z innymi Klubami przez to możemy wymieniać się doświadczeniami – dodaje uczestniczka spotkania.

Galeria zdjęć

A- A+