Studencki jubileusz

23 czerwca br. Uniwersytet Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy filia w Wąbrzeźnie zakończył rok akademicki 2015/2016 połączony z 5 rocznicą utworzenia UTW w naszym mieście.

Uroczystość rozpoczął Stanisław Bączkowski Przewodniczący UTW przybliżając historię działalności tej struktury. Nie zabrakło wystąpień zaproszonych gości oraz złożenia podziękowań za utworzenie UTW w WDK. Wszyscy słuchacze otrzymali dyplomy ukończenia roku. Uroczystość zakończono wykładem „O niezwykłych właściwościach ziół”wygłoszonym przez prof. WSG dr inż. Cezarego Kościelaka, tańcem wykonanym przez panie ze  Stowarzyszenia „Nasza wieś” w Błędowie oraz degustację wybornego urodzinowego tortu.

W roku 2011 Uniwersytet w Wąbrzeźnie liczył 51 studentów. Z roku na rok liczba słuchaczy wzrasta. W tym roku dyplom ukończenia kolejnego roku akademickiego odebrały  72 osoby. Podczas pięciu lat istnienia studenci wysłuchali ponad  60 wykładów, wyjechali do Bydgoszczy, Lubostronia, Ostromecka, Ustronia Morskiego, Władysławowa, Karbówka, Golubia Dobrzynia, Szafarni, Iławy i partnerskiego miasta Syke. Brali udział w kursach Nordic Walking, komputerowym, nauki j. angielskiego, niemieckiego, scrabookingu oraz warsztatach ceramicznych i fotograficznych.

 Nasi słuchacze są aktywni również na innych polach działalności społecznej i kulturalnej: wykonali m.in. na Dożynki Gminno Powiatowe w Płużnicy w 2013 r. wieniec dożynkowy za który otrzymali II miejsce, brali udział w konkursach organizowanych przez WDK, pomagali przy akcjach charytatywnych. W roku 2015 Uniwersytet za całokształt działalności otrzymał również statuetkę Burmistrza Wąbrzeźna w kategorii  „aktywna organizacja”.

Otwierając kolejne 5- lecie działalności UTW zapraszamy do wstąpienia w szeregi braci studenckiej UTW, bo na naukę i zdobycie nowych umiejętności nigdy nie jest za późno. Nowy semestr rozpoczniemy 20 października br. Zapisy od 1.09.2016 r. w Dziale Animacji Kultury WDK tel. 56 688 17 27 wew. 24.

Galeria zdjęć

A- A+