Spotkanie autorskie z Jackiem Stochmalem

26 stycznia br. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Jackiem Stochmalem autorem publikacji  „Przypadki Juliana #”.

Podczas spotkania mogliśmy usłyszeć fragmenty książki czytanej przez syna Tomasza, a także dowiedzieć się wiele ciekawych informacji m.in. dotyczących powstania powieści, kim byli główni bohaterowie, czy akcja toczy się w Wąbrzeźnie. Rozmowę z autorem prowadziła m.in.Aleksandra Kurek Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie.

– Moja książka nie jest książką biograficzną, jest to powieść, w której zawarłem elementy biografii, a każdy bohater jest po części mną. Cieszy mnie fakt, kiedy czytelnik porównuje bohaterów  do osób z własnego otoczenia. Taki był jej cel i zamierzenie. Miasteczko, w którym toczy się akcja może być każdym małym miastem powiatowym również Wąbrzeźnem. W książce chciałem pokazać,
że pomimo ustroju PRL, jaki panował w Polsce żyło nam się wspaniale, byliśmy szczęśliwi.

Wszystkich, którzy chcieliby nabyć książkę „Przypadki Juliana #” wąbrzeźnianina Jacka Stochmala zapraszamy do MPI przy ul. Poniatowskiego 8 w Wąbrzeźnie.

 

Galeria zdjęć

A- A+