Rzeźby w Parku WDK

            11 września br. w Parku WDK otwarta została wystawa podsumowująca III Miejski Plener Rzeźby.

            Tradycyjnie już WDK zorganizował Miejski Plener Rzeźby, który w tym roku trwał od 1.09 do 11.09. br. Studenci Wydziału Sztuk Pięknych przez niemal dwa tygodnie szkolili swój warsztat techniczny pod okiem dr Macieja Wierzbickiego i mgr Pawła Otwinowskiego. Codzienna mozolna i ciężka praca, którą mogli oglądać mieszkańcy Wąbrzeźna przyniosła wymierny efekt w postaci kilku pięknych i ciekawych rzeźb, których autorami są: Magdalena Ablewicz, Paulina Helbik, Zofia Czerkiewicz, Artur Wojta, Bartłomiej Schmidt i Paweł Otwinowski.

Podczas pleneru studenci nie tylko doskonalili swoje umiejętności ale również uczyli się współpracy z instytucjami promocji i upowszechniania kultury co jest niezmiernie ważne w życiu tak młodych ludzi. Poprzez udział w tego rodzaju inicjatywach młodzi adepci sztuki poszerzają swoje zainteresowania, podnoszą kwalifikacje poprzez praktykę oraz korzystają z fachowej pomocy opiekunów.

Pracę studentów oceniła kadra profesorska UMK w osobach: prof. Joanny Bebarskiej, prof. Iwony Langowskiej, prof. Alicji Majewskiej, prof. Andrzeja Borcza, prof. Grzegorza Maślewskiego.

Park im. Marii Skłodowskiej – Curie wzbogacił  się o 7 nowych eksponatów. Zapraszamy do zwiedzania i zapoznania się z twórczością studentów UMK w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia był Wąbrzeski Dom Kultury.

 Galeria zdjęć

A- A+