Rękodzieło w WDK

22 lutego br. miłośnicy szydełkowania wzięli udział w kolejnych już warsztatach poprowadzonych przez Różę Patzer w Wąbrzeskim Domu Kultury.

Zainteresowanie pracami z wełny narodziło się u Pani Róży już w szkole podstawowej na zajęciach praktyczno – technicznych, gdzie poznała sposoby prac rękodzieła na szydełku i drutach. W 1994 r. dołączyła do Bydgoskiego Towarzystwa Twórców Ludowych i Nieprofesjonalnych. Od tego czasu czynnie bierze udział w wystawach oraz kiermaszach. Jej prace pokazywane były na wystawach w Łodzi i Wąbrzeźnie. W 2012 r. serwetki ręcznie robione przez Panią Różę zajęły II miejsce w Konkursie Ogólnopolskim w Radomsku. Ponadto jej prace można było zobaczyć na stoisku w Brodnicy, Osieczku, Przysieku, Minikowie. Jako jedna z niewielu lokalnych rękodzielników zaprezentowana została w TV Bydgoszcz w programie „Wejdź w sieć”. Prace Pani Róży można oglądać także na Wystawie w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Podczas spotkania w domu kultury wprowadziła uczestników w tajniki tego co można zrobić na drutach, jak wykorzystać patyczki do szaszłyków do zrobienia serwety, jak wykonać koszyczki do wydmuszek czy serwetkę do wielkanocnego koszyczka. Swoją pasją zaraziła wiele osób, które z dużym zaangażowaniem wykonują różne „cuda” szydełkiem. Dziękujemy za bezcenną wiedzę i gratulujemy Pani Róży niezwykłych zdolności!

Galeria zdjęć

A- A+