Promocja książki „Tryptyk Toruński”

Wąbrzeski Dom Kultury zaprasza w dniu 14 marca br., o godz. 17.00 na promocję książki ks. Tomasza Andrzeja Jeziorskiego pt. „Tryptyk Toruński”.


 Ks. Tomasz Andrzej Jeziorski urodził się w Chełmży, gdzie ukończył szkołę podstawową, następnie kontynuował naukę w szkole średniej w Toruniu. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. 15 czerwca 2002 r. z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Suskiego otrzymał Święcenia Kapłańskie. Następnie skierowany został na swoją pierwszą placówkę duszpasterską do Kurzętnika. Po roku pracy rozpoczął studia licencjackie na wydziale teologicznym UMK w Toruniu. Kolejne studia ad lauream – kurs doktorancki rozpoczął w 2005 r. Druga placówką duszpasterską ks. Tomasza Jeziorskiego była parafia św. Maksymiliana w Grudziądzu. W roku 2010  rozpoczął studia na wydziale prawa kanonicznego UKSW w Warszawie. Od 2012 r. jest duszpasterzem w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wąbrzeźnie.
Pierwszy tomik poezji ks. Tomasza został wydany w 2009 r. i nosił tytuł „I nie potrzeba mi więcej słów”. Poza tym jego prace publikowane były w wielu czasopismach i gazetach regionalnych. Ks. Tomasz jest również autorem książki „Życie to egzamin bez poprawki” oraz sztuki teatralnej „Uniwersytet Upadłych Aniołów”.

A- A+