„Młodzi bezgniewni” na dużym ekranie

8 czerwca br. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyła się projekcja filmu autorstwa i reżyserii Zbigniewa Izdebskiego pt. „Młodzi bezgniewni” instruktora Studia Form Niezależnych.

Do udziału w inicjatywie zaproszono młodzież z Zespołu Szkół we Wroniu, Liceum Ogólnokształcącego w Wąbrzeźnie oraz Gimnazjum w Nowej Wsi. Film podejmuje tematykę samotności młodych ludzi oraz problemu narkomanii. Wskazuje również na drogi poszukiwań swojego miejsca w świecie.  -Przesłaniem filmu – jak mówi Zbigniew Izdebski – jest znalezienie przez dorosłych czasu dla młodych ludzi i wsłuchanie się w ich potrzeby. Znakomite zdjęcia oraz montaż zrealizował absolwent Zespołu Szkół we Wroniu Paweł Rydzyński, a psychodeliczną, niebanalną muzykę skomponował Witek Czachorowski. Film jest próbą pokazania, czym jest samotność młodego człowieka, wikłania się w narkotyki i wychodzenia z tych nieprzyjaznych przestrzeni. Ukazuje także wrażliwość i potrzebę spełniania się w rzeczywistości młodych ludzi, którzy poszukują odpowiedzi na istotne pytania. „Młodzi bezgniewni” potrafią również wskazać na zagrożenia, jakie czyhają w internecie i konsekwencje wynikające z tego faktu.

Film trwający 43 minuty trzyma w napięciu, jest dynamiczny w przekazie treści, ale nade wszystko staje się jasnym i czytelnym przekazem młodego pokolenia. 

Galeria zdjęć

A- A+