Wystawa „Młodzi artyści na strat”

Kot w butach, Calineczka, Czerwony kapturek, Królowa śniegu i Smerfy – to tylko niektóre z postaci bajkowych ,,wyczarowane” przez utalentowanych miłośników sztuk plastycznych 21 czerwca br. w Wąbrzeskim Domu Kultury w ramach II etapu konkursu plastycznego „Młodzi artyści na strat”.

Grupa jedenaściorga dzieci zakwalifikowanych do II etapu wzięła udział w warsztatach plastycznych prowadzonych pod okiem lokalnych artystów, którymi byli Cecylia Szymańska i Waldemar Okoński. Cenne uwagi i porady naszych „specjalistów” pomogły młodym osobom w wykonaniu ich kolejnej pracy, której tematem był „Bajkowy przyjaciel”.
Uwieńczeniem spotkania „dzieci ze sztuką” było otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród zwycięzcom obu edycji oraz pozostałym uczestnikom II etapu. Komisja konkursowa wyłoniła następujące osoby:
I m. – Agata Gronek, Łasin
II m. – Monika Kozieł, Jarantowice
III m. – Maria Turbak, Jarantowice
Wyróżnienie:
Kuba Roman, Wąbrzeźno
Kinga Sroka, Jarantowice
Mamy nadzieję, że każdy z uczestników I edycji konkursu „Młodzi artyści na strat” nauczył się czegoś nowego i udoskonalił swój warsztat malarski pod okiem profesjonalistów. Powstałe prace przedstawiają nie tylko bohaterów znanych bajek ale również wyobraźnię i duszę małego artysty. Zapraszamy do oglądania wystawy od pon. do pt., w godz. pracy WDK.

Galeria zdjęć


 

A- A+