Miejski Jarmark Świąteczny za nami…

            W minioną niedzielę 13 grudnia br. na wąbrzeskim rynku odbył się już po raz siódmy Miejski Jarmark Świąteczny, którego organizatorem był Wąbrzeski Dom Kultury.

Tegoroczny Jarmark obfitował w stoiska oferujące przede wszystkim ozdoby i potrawy świąteczne, rękodzieło artystyczne oraz wyroby z drewna i słomy. Nie zabrakło również innych ciekawych kramów prezentujących atrakcyjny towar, były to m.in. przyprawy i herbaty świata, naturalne kosmetyki itp. Każdy z odwiedzających wąbrzeski rynek mógł niewątpliwie znaleźć coś dla siebie. Jak mówi Pani Teresa z Wąbrzeźna – Co roku przychodzę na Jarmark robić przedświąteczne zakupy. Jestem bardzo zadowolona z organizacji tej imprezy i dobrze, że odbywa się ona w niedzielę. Szkoda tylko, że pogoda w tym roku nie dopisała.

            Istotnym elementem imprezy była pomoc dla Lenki Półtorak. Przyjaciele i ludzie wielkich serc prowadzili stoisko, na którym można było wspomóc Lenkę, poprzez zakup drobnych cegiełek. W imieniu rodziny dziękujemy za wsparcie!

Oprawę artystyczną tego szczególnego dnia zapewnił Św. Mikołaj, który poprzez wspólne zabawy i zdjęcia w strugach deszczu wprowadził najmłodszych wąbrzeźnian w klimat nadchodzących świąt. Kolejną atrakcją nie tylko dla najmłodszych uczestników realizowanej inicjatywy – była „żywa” Szopka Bożonarodzeniowa przy której gromadzili się uczestnicy niedzielnego jarmarku. – Najbardziej cieszę się, że na Pl. Jana Pawła II pojawiła się tradycyjnie „żywa” szopka. Przychodzę tutaj co roku z moją wnuczką, która zachwycona jest zwierzątkami. Fajny pomysł! Tylko brakuje śniegu! – mówi Pani Ela

Podczas imprezy poznaliśmy laureatów konkursów świątecznych przygotowanych przez Wąbrzeski Dom Kultury, którymi zostali:

Konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa”

I m. – Krzysztof Kłosiński WTZ Wąbrzeźno

II m. – Agata Tywanek SP nr 2 w Wąbrzeźnie

Natomiast pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe za „Najpiękniejszą choinkę” otrzymali przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Klubu Seniora „Echo”

Za pomoc w organizacji VII Miejskiego Jarmarku Świątecznego dziękujemy: MZECWiK, Kręgielni Mango, Firmie WORWO, ERGIS Eurofilms S.A., i Państwu Budzyńskim. Patronat medialny nad zrealizowanym przedsięwzięciem objęły: Gazeta Pomorska, Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA oraz Miejska Telewizja Kablowa.

Galeria zdjęć

A- A+