Konkurs „Ekodzieła” rozstrzygnięty

21 marca br. otwarta została wystawa połączona z wręczeniem nagród laureatom konkursu ekologicznego pt. „Ekodzieła”. Zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.


Tym razem udział w konkursie wzięło niemal 100 osób, które przygotowały różnego rodzaju ekologiczne przedmioty wykonane z kartonów, butelek, nakrętek, starych płyt, folii czy jednorazowych opakowań. Jednak największym powodzeniem cieszyły się w tym roku konstrukcje przedstawiające roboty. W bogatej galerii prac nie zabrakło również karmników, lampek, pojazdów oraz świnek skarbonek. Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Liczymy, że zorganizowany już po raz jedenasty konkurs zaszczepił w młodych osobach chęć dbania o środowisko naturalne oraz prowadzenia zdrowego stylu życia. Poniżej przedstawiamy laureatów, którym serdecznie gratulujemy!
Kategoria: PrzedszkolaIm. Łucja Rychlewska, Szkoła Podstawowa w Toruniu, o/przedszkolnyII m. Stanisław Dąbrowski, Przedszkole Miejskie Bajka w WąbrzeźnieIII m. Zofia Lewandowska, Przedszkole Miejskie Bajka w WąbrzeźnieWyróżnienia:Antoni Plewa, Szkoła Podstawowa w Ryńsku „0”Kornel Kempa, Przedszkole Alpido w WąbrzeźnieJakub Sęk, Przedszkole Miejskie Bajka w WąbrzeźnieMiłosz Lisewski, Przedszkole w PłużnicyKategoria: Szkoły podstawoweIm. Oliwia Budniewska, Szkoła Podstawowa w Wielkich RadowiskachII m. Wiktor Strzelecki, Szkoła Podstawowa nr 3 w WąbrzeźnieIII m. Oliwier Zimnowłodzki, Szkoła Podstawowa w JarantowicachWyróżnienie:Dawid Wilma, Szkoła Podstawowa nr 3 w WąbrzeźnieAgata Brudz, Szkoła Podstawowa w RyńskuWiktoria Gryczkowska, Szkoła Podstawowa Wielkie RadowiskaWystawę można oglądać do końca marca.

A- A+