Kampania „Drugie życie”

29 lutego br. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Drugie życie” wykład skierowany do mieszkańców Wąbrzeźna. Spotkanie poprowadziła dr nauk med. Aleksandra Woderska – regionalny koordynator pobierania i przeszczepiania narządów z Kliniki Transplantologii i Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego im. dr Jurasza w Bydgoszczy.

Wykład miał na celu zapoznanie mieszkańców miasta z tak trudnym, a zarazem bardzo ważnym zagadnieniem przeszczepu organów oraz szpiku. Uczestnicy dowiedzieli się nie tylko o procedurach, ale przede wszystkim o tym jak ważne jest, byśmy świadomie pomagali oraz przyczyniali się do ratowania życia i zdrowia innych. Ponadto prowadząca wykład starała się przekazać jak najwięcej informacji o „oświadczeniu woli”, czyli dokumencie, który po naszym podpisaniu może uratować życie innej osobie. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości wśród ludzi na temat transplantacji, która dla wielu osób jest szansą na życie. W akcję włączył się Zespół Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie jako jedna z 30 szkół w naszym województwie.
Patronat nad akcją objęli m.in. Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Prymas Polski abp Wojciech Polak, Biskup Toruński bp Andrzej Suski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Galeria zdjęć

A- A+