Jarmark Wielkanocny

25 marca w niedzielę Palmową na Placu Jana Pawła II odbył się Miejski Jarmark Wielkanocny zorganizowany przez Wąbrzeski Dom Kultury.

Podczas kiermaszu swoje produkty zaprezentowali wystawcy z różnych regionów. Na stoiskach nie zabrakło kolorowych pisanek, wyrobów wiklinowych, rękodzielniczych,ekologicznych wędlin, stroików oraz tradycyjnych potraw związanych z Wielkanocą. – Co roku czekam na ten Jarmark ponieważ lubię kupować tu wędliny ekologiczne. Dzisiaj dopisuje pogoda więc można spokojnie pooglądać asortyment oferowany przez kramikarzy – mówi Pani Martyna z Wąbrzeźna. Niewątpliwie atrakcją kiermaszu było pamiątkowe zdjęcie z „zajączkiem”, które cieszyło tych najmłodszych uczestników niedzielnej imprezy. Ponadto rozstrzygnięto dwa konkury tj. „Mazurek wielkanocny” i „Palma wielkanocna. Laureatami tegorocznej edycji zostali:

Mazurek Wielkanocny

Im – Warsztat Terapii Zajęciowej Wąbrzeźno

II m – Zespół Szkół Wronie

III m – Danuta Grochowalska

Palma Wielkanocna

I m – Koło Gospodyń Wiejskich w Czystochlebiu

II m – Dom Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie

III m – Szymon Bąkowski Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie

Wyróżnienie
Paulina Grochowalska z Wąbrzeźna

Marta Kowalska z Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie

Coroczne Jarmarki cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Wąbrzeźna. Są one okazją do kultywowania tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Mamy nadzieję, że zakupione produkty będą zdobiły niejeden świąteczny stół. Dziękujemy długoletnim wystawcom i tym, którzy po raz pierwszy zaszczycili nas swoją obecnością, mieszkańcom za miłe słowa i swoją obecność oraz gościom odwiedzającym Miejski Jarmark Wielkanocny w Wąbrzeźnie.

Galeria zdjęć

 

A- A+