Jarmark świąteczny za nami

W minioną niedzielę 10 grudnia tradycyjnie już zorganizowany został Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy, którego organizatorem był Wąbrzeski Dom Kultury.

W tym roku Wąbrzeźno odwiedziło niemal trzydziestu kramikarzy oferujących różnego rodzaju świąteczne ozdoby, przedmioty z wikliny, rękodzieło artystyczne oraz gadżety miejskie. – Przygotowany przez wąbrzeski Dom Pomocy Społecznej towar na dzisiejszą imprezę szybko znalazł nabywców. Były stroiki, bombki, gwiazdki, mikołaje. Wszystko zostało zrobione własnymi rękoma terapeutów i mieszkańców DPS – u – mówi Pani Beata Delikat pracownik DPS w Wąbrzeźnie. Nie zabrakło również stoisk z ekologiczną żywnością i wigilijnymi potrawami. Zapach pierogów i czerwonego barszczu przyciągnął nie jednego smakosza Kuchni Polskiej.– Na dzisiejszy Jarmark przyjechałam specjalnie po pierogi i ekologiczną wędlinę od Pana Marka Kloneckiego. Są to niesamowite specjały i zawsze muszą się znaleźć w mojej kuchni. – mówi Pani Martyna z Torunia. Różnorodność towarów sprawiła, że każdy z odwiedzających znalazł niewątpliwie coś ciekawego dla siebie i najbliższych. Wiele osób miało również okazję skorzystać z porad udzielanych przez Państwową Powiatową Straż Pożarną w kontekście bezpieczeństwa w zakresie ogrzewania budynków i sposobów udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Jest to istotne szczególnie o tej porze roku. Podczas imprezy poznaliśmy również laureatów konkursów świątecznych przygotowanych przez Wąbrzeski Dom Kultury. W pierwszym z nich pt. „Piernik świąteczny” laureatami zostali:

I m – Urszula Chmielewska

II m – Warsztat Terapii Zajęciowej

III m – Zespół Szkół Wronie

Natomiast w konkursie  „Najpiękniejsza szopka” zwyciężyli:

I m – Dom Pomocy Społecznej

II m – Arkadiusz Zubko SOSzW Dębowa Łąka

III m – Krzysztof Kłosiński

Wyróżnienie

Praca grupowa dzieci SOSzW Dębowa Łąka

Podczas Jarmarku można było również dołożyć cegiełkę na pomoc w leczeniu Darii Szczepańskiej oraz Lenki Półtorak. Przygotowane na ten cel stoiska przyciągnęły wielu wąbrzeźnian. Bo przecież ten wyjątkowy przedświąteczny czas ma w sobie tyle magii i dobroci, że ludzkie serca nie zostają obojętne. Dziękujemy za każdy gest. Specjalnym gościem wąbrzeskiego Jarmarku był oczywiście Św. Mikołaj z workiem pełnym słodyczy. Ci bardziej odważni mogli skorzystać z możliwości wykonania wspólnego zdjęcia z Mikołajem, które umieszczone zostanie na łamach Tygodnika CWA. Za pomoc w organizacji Miejskiego Jarmarku Świątecznego dziękujemy: Miejskiemu Zakładowi Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji, Kręgielni Mango, Firmie WORWO, ERGIS Eurofilms S.A. Patronat medialny nad zrealizowanym przedsięwzięciem objęły: Gazeta Pomorska, Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA oraz Miejska Telewizja Kablowa.

Galeria zdjęć

A- A+