Festiwal harcerski za nami

 W minioną sobotę tj. 25 maja 2013 r. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbył się I Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej o „Wąbrzeską lilijkę”. Patronat honorowy nad zrealizowanym zamierzeniem objął Burmistrz Wąbrzeźna Leszek Kawski.

Natomiast patronat medialny objęły Gazeta Pomorska, Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA i MTK.Tego dnia na wąbrzeskiej scenie zaprezentowało się ok. 130 zuchów, harcerzy i wędrowników, którzy najczęściej przy akompaniamencie gitary prezentowali swoje umiejętności wokalne. W ich wykonaniu można było usłyszeć m.in. „Szarą lilijkę”, „Stokrotkę”, „Harcerską dolę” i wiele innych niezapomnianych utworów harcerskich.  Prezentacje młodych artystów oceniane były przez jury w składzie: Ireneusz Topolewski, Alfred Kuffel, Dorota Otremba, które postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujących solistów i zespoły:

ZUCHY
Wyróżnienie:
Maciej Czarnecki – SP nr 3
„Leśne ludki”- SP nr 3

HARCERZE
Im. – Drużyna „Poszukiwaczy” –  SP nr 3 Wąbrzeźno
II m. – Wiktoria Paczkowska, Martyna Karczewska
III m. – Zespół „Lizard”
III m. – 18 GDDH „Burza” im. Jana Bytnara Rudego – Golub Dobrzyń

Wyróżnienie:
Magdalena Szkołyk, Wąbrzeźno

Laureaci I Wojewódzkiego Festiwalu o „Wąbrzeską lilijkę” otrzymali nagrody, dyplomy i statuetki przedstawiające harcerską lilijkę. Na zakończenie festiwalu dyrektor WDK Gizela Pijar podziękowała jurorom oraz osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia kulturalnego wręczając najnowszą publikację Pawła Beckera „Wąbrzeskie opowieści o Wielkich Polakach”. Za wsparcie finansowe na organizację imprezy dziękujemy Gminie Miasto Wąbrzeźno. Natomiast za wykonanie okolicznościowych statuetek Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie.

Galeria zdjęć

SAM_9390 SAM_9381 SAM_9377 SAM_9374 SAM_9372

A- A+