Dzień Dziecka za nami

2 czerwca Wąbrzeski Dom Kultury zaprosił najmłodszych mieszkańców miasta na Balonowy Dzień Dziecka. 🌞

Pomimo, że pogoda tego dnia nie dopisała to jak widać po uśmiechniętych twarzach zabawa była udana.☺️ Obchody tego wyjątkowego dnia w roku rozpoczęły taneczne animacje oraz kolorowe bańki. W tym dniu  każde odważne dziecko mogło spróbować swoich sił i choć na chwilę sprawdzić się w roli strażaka. 👨‍🚒A wszystko to za sprawą wielu zabaw przygotowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie. 👍 Ten dzień był również okazją, kiedy można było zasiąść za kierownicą policyjnego auta, założyć kajdanki, czy włączyć policyjny klakson. 🚓O tego rodzaju atrakcję zadbała Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie. Natomiast aktorzy krakowskiego studia teatralnego Krak –Art – Bis zaprosili najmłodszych na spektakl pt. „Trzy świnki”, który w zabawny sposób przedstawił losy trójki rodzeństwa, postanawiającego się usamodzielnić. 😉🐺🐷 Przedstawienie uczyło, że to co w życiu naprawdę ważne wymaga przemyślenia i zaangażowania, a dzięki ciężkiej i sumiennej pracy możemy osiągnąć sukces. 👍 W tym dniu rozstrzygnięte zostały również dwa konkursy. 😉 Pierwszy z nich polegał na przygotowaniu rodzinnej drożdżówki. 🥧 Do wykonania  tego słodkiego wypieku mogły zaangażować się całe rodziny. 👨‍👩‍👧‍👦 Jury przy wyborze kierowało się smakiem, pulchnością i estetyką podania. 😋 Najsmaczniejsze ciasta wykonały Anna Błażejowska i Zuzanna O’Donnel oraz Agata
i Tomasz Tywanek. W to niedzielne popołudnie poznaliśmy również laureatów Wojewódzkiego konkursu plastycznego pt.„Unia Europejska w mojej małej ojczyźnie”. 🇪🇺 Zadaniem uczestników było pokazanie jaki wpływ na nasze miejsca zamieszkania i na nas samych ma udział w tej wspólnocie państw.👍 Autorzy prac wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością.😁 Na pracach możemy zobaczyć nowoczesne maszyny, zmodernizowane drogi i wiele innych elementów kojarzących się z tematem konkursu. 🚜🛣️ Spośród wszystkich nadesłanych rysunków jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące osoby:
KATEGORIA PRZEDSZKOLA
I m. – Melania Senderek, Książki
II m. – Zofia Lewandowska, Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Czernikowie
III m.– Michał Banaszek, Szkoła Podstawowa w Ryńsku
Wyróżnienie:
Zuzia Stankiewicz, Płużnica
Marta Baran, Książki
KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE
I m. – Maciej Macikowski, Szkoła Podstawowa w Książkach
II m. – Sandra Olińska, Szkoła Podstawowa nr 3, Wąbrzeźno
III m.– Klaudiusz Kaniecki, Szkoła Podstawowa nr 2, Wąbrzeźno
Wyróżnienie:
Jowita Lamańska, Akademia Kreatywnego Malucha
Matylda Rarus, Szkoła Podstawowa nr 2, Wąbrzeźno
Aleksandra Kmiecik, Szkoła Podstawowa w Myśliwcu
Z kolei osoby lubiące plastyczne wyzwania mogły samodzielnie stworzyć balonowe stworki, które wzbudzały wiele uśmiechu i pozytywnej energii.🎈 Dla dzieci lubiących aktywnie spędzać czas przygotowano klocki XXL, samochodziki i kilka innych elementów Mobilnego Placu Zabaw. 🎠🏀 Współorganizatorami wydarzenia byli: Spółdzielnia Mieszkaniowa, ul. Sportowa 3, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.
Za pomoc w organizacji Dnia Dziecka dziękujemy: Powiatowi  Wąbrzeskiemu, Iwonie i Andrzejowi Kiwałom właścicielom Zakładu Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Cymbark, Miejskiemu Zakładowi Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji, Gminie Ryńsk, Ewie i Krzysztofowi Bera „Ciasta domowe u Ewy”, Biuro Plus Toruń.

Galeria

A- A+