Dzień Dziecka w Wąbrzeźnie

Tańce – hulańce, gry, zabawy i wiele innych atrakcji czekało na Placu Jana Pawła II na najmłodszych z okazji Dnia Dziecka w Wąbrzeźnie. Impreza przygotowana została przez Wąbrzeski Dom Kultury.

Tego dnia na dzieci czekały liczne niespodzianki, wśród których nie zabrakło quizów, konkursów, malowania twarzy. Natomiast miłośnicy teatru wprowadzeni zostali w świat bajki o Czerwonym kapturku za sprawą znanego już wielu najmłodszym mieszkańcom miasta Teatru Art – Re z Krakowa. Widzowie mieli okazję nie tylko biernie oglądać przedstawienie ale również brać w nim udział a tym samym poczuć się przez chwilę prawdziwymi aktorami. Wesoły, pełen dowcipu spektakl uczył dzieci jak należy zachowywać się wobec obcych oraz przestrzegał przed łatwowiernością. Ponadto uczył zachowania w lesie, miłości do otaczającej nas przyrody i natury.

Po teatrzyku na scenie pojawiły się małe baletnice z koła taneczno – baletowego działającego w strukturach WDK, które wprowadziły publiczność w świat pełen magii i niezapomnianych wrażeń wzrokowych. Brawo!!!

 Dużą atrakcją Dnia Dziecka był także pokaz samochodów policyjnych KPP w Wąbrzeźnie. Każde dziecko miało okazję przez chwilę pobyć „prawdziwym” policjantem.

 Ci bardziej wysportowani mogli pokazać swoje umiejętności na torze przeszkód przygotowanym przez straż pożarną w Wąbrzeźnie. Radości było co niemiara, a chętnych nie brakowało.

Natomiast każdy, kto miał ochotę na sportowo – taneczne „wygibasy”, mógł skorzystać z oferty Joanny Dumy właścicielki „Odnowy Fitness”, która poprowadziła zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu.

Wszyscy uczestnicy konkursów obdarowani zostali przez organizatora słodyczami i drobnymi upominkami rzeczowymi.

Mamy nadzieję, że przygotowany przez Wąbrzeski Dom Kultury dzień pełen słodkości, muzyki oraz uśmiechu na długo zapadnie w pamięci naszych dzieci.
A wypowiedziane życzenia znajdą swe odbicie w rzeczywistości, czego jako Organizatorzy serdecznie wszystkim życzymy….

Dziękujemy sponsorom imprezy, którymi byli Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz Państwo Iwona i Andrzej Kiwałowie.

Współorganizatorami Święta byli: Komenda Powiatowa Policji i Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Galeria zdjęć

A- A+