Czwarty rok studiów UTW zakończony

25 czerwca br. Uniwersytet Trzeciego Wieku WSG w Bydgoszczy filia w Wąbrzeźnie zakończył semestr letni roku akademickiego 2014/2015.

Wszyscy słuchacze otrzymali z rąk prof. WSG Marka Chamota i Dyrektora WDK dyplomy ukończenia roku akademickiego 2014/2015. Następnie wysłuchano wykładu pt. „Generał Władysław Sikorski – postać znana i nieznana”. Uroczystość zakończono tortem i wspólnym udziałem w spotkaniu miłośników czarnego krążka pt. „Lato, lato czeka…” prowadzonego przez Pawła Małsa.
Podczas czteroletniej kadencji nasi studenci uczestniczyli w kursach językowych: angielskim i niemieckim, komputerowym, scrapbookingu oraz nordic walking. Chętnie brali udział w konkursach m.in. na „Wieniec dożynkowy”, „Najpiękniejsza choinka”, „Stroik Wielkanocny” oraz fotograficznym „Wąbrzeźno moje miasto”. Organizowane były również wyjazdy krajoznawcze do Bydgoszczy, Ostromecka, Lubostronia, Golubia Dobrzynia, Szafarni, Karbówka, Ustronia Morskiego, Władysławowa oraz partnerskiego miasta Syke.
W tym roku Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymał statuetkę z rąk Burmistrza Wąbrzeźna Leszka Kawskiego w kategorii „Aktywna organizacja”. W nagrodę Dyrektor WDK ufundował autokar na wyjazd naszych słuchaczy do Warszawy. Plany na kolejny rok to wyjazdy nad polskie morze, do opery i nie tylko…
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zasilić szeregi UTW do Działu Animacji Kultury WDK od pon. do pt. w godz. 8.00 – 16.00 lub pod nr tel. 56 688 17 27 wew. 24. Wszystkim studentom życzymy słonecznych wakacji do zobaczenia 8.10.2015 r. na rozpoczęciu nowego roku akademickiego.

Galeria zdjęć

A- A+