Biesiada w Wąbrzeźnie

12 lipca br. w Parku im. Marii Curie – Skłodowskiej odbyła się XII Wąbrzeska Biesiada Seniorów. Patronat medialny objęły Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA, Gazeta Pomorska oraz Miejska Telewizja Kablowa.

W tym roku gościliśmy solistów, kapele oraz zespoły m.in. z Torunia, Cierpic, Grudziądza, Grębocina, Rypina, Kwidzyna, Unisławia, Browiny, Golubia – Dobrzynia oraz Chełmna. Nasze miasto reprezentowali, jak zawsze, niezawodni przedstawiciele Klubu Seniora ECHO tj. zespół wokalny „Wesoła ferajna” i Kabarecik. Łącznie na wąbrzeskiej scenie zaśpiewało ok. 350 seniorów.
Ze sceny płynęły utwory biesiadne porywające wielu do tańca i wspólnej zabawy. Usłyszeliśmy „Hiszpańskie oczy”, „Grecji czar”, „Miłość jest piękna”, „Dwie piękne róże” oraz wiele innych polskich utworów folklorystycznych i biesiadnych. Humor, uśmiech i duża dawka optymizmu to dewiza naszych grup muzycznych, które bawiły się ucząc wielu pogody ducha i tolerancji.
Pogoda i publiczność dopisała a nowe miejsce i konwencja Pikniku przypadła naszym gościom do gustu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się znowu…
Za pomoc w organizacji imprezy dziękujemy: Państwu D.W. Gajewskim, Panu Bogdanowi Jarząbowi, Panu Łukaszowi Mazurkiewiczowi.

Galeria zdjęć

A- A+