Bajka z morałem

            2 czerwca br. na scenie sali widowiskowej Wąbrzeskiego Domu Kultury odbył się spektakl zorganizowany przez Teatr ART-RE z Krakowa pt. „Wilk i zając na wakacjach”.

            Sztuka została wystawiona specjalnie dla najmłodszych mieszkańców Wąbrzeźna z myślą o Dniu Dziecka. W spektaklu wykorzystano postaci Wilka i Zająca ze znanego i popularnego rosyjskiego filmu animowanego „Nu, pagadi” („Ja ci pokażę”) Wiaczesława Kotionoczkina. W trzech zabawnych epizodach Zając, w roli właściciela pensjonatu, ratownika i właściciela nadmorskiej smażalni, spotyka się z Wilkiem, który właśnie przybył nad Bałtyk na upragniony urlop. Wilk jest pewien, że będą to jego najwspanialsze wakacje w życiu bo przecież nie na darmo wziął kredyt na ten cel! Marzenia Wilka są piękne… A jaka okaże się rzeczywistość? Spektakl pełen komicznych sytuacji, humoru słownego, uczy zarazem dzieci odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych.

            Mamy nadzieję, że organizowane przez WDK spektakle teatralne dla dzieci na stałe wpiszą się w kalendarz imprez kulturalnych i będą namiastką prawdziwego teatru dla najmłodszych.

Galeria zdjęć

A- A+