Aktorzy Teatru Art-Re na wąbrzeskiej scenie

Spotkanie z krakowskimi aktorami rozpoczęło cykl kilkudniowych warsztatów zorganizowanych w ramach Białych wakacji z Wąbrzeskim Domem Kultury.

„Warkocz Królewny Wisełki” to tytuł baśni, na którą 25 stycznia br. przybyli najmłodsi mieszkańcy Wąbrzeźna. Legenda przybliżyła młodej publiczności, która licznie zasiadła w sali widowiskowej WDK, pochodzenie nazwy rzeki Wisły. Królewna widząc wielką suszę pustoszącą cały kraj i chcąc go ratować udaje się po radę do wiedźmy. Ratunkiem jest obcięcie pięknego długiego warkocza i wrzucenie go do koryta schnącej rzeki. W ten oto sposób Królewna ratuje swój kraj przed zagładą.
Podczas przedstawienia dzieci miały okazję nie tylko do poznania historii rzeki Wisły ale również mogły współtworzyć scenki teatralne z aktorami. Dialogi, wspólne piosenki i ciekawe pytania dotyczące różnorodnych zjawisk pogodowych wciągnęły wąbrzeską publiczność bez reszty w zaczarowany świat bajki. Puentą spotkania było zwrócenie uwagi najmłodszym, że w życiu nie liczy się wygląd zewnętrzny człowieka ale jego serce.
Następne spotkanie z aktorami już 16 lutego, o godz. 16.00. Zapraszamy! Więcej inf. wkrótce na stronie WDK.

Galeria zdjęć

A- A+