24. Finał WOŚP za nami

10 stycznia br. już po raz XXIV zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wąbrzeźnianie w tym roku nie szczędzili grosza „Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”. Miejski Sztab zebrał ponad 20.000 zł.

Sztab WOŚP mieszczący się w Wąbrzeskim Domu Kultury rozpoczął swoją pracę już od godz. 9.00 szkoleniem dla wolontariuszy przeprowadzonym przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie oraz Komendanta Straży Miejskiej. Kwestujący poinformowani zostali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zbiórki ulicznej. W tym roku szeregi WOŚP zasiliło 32 kwestujących. Wśród nich znalazła się Julia Markowska, która zebrała 1.542,75 zł. Był to najlepszy wynik finansowy wśród kwestujących na ulicach miasta. Gratulujemy!!! Łącznie do puszek wolontariuszy wrzucono ponad 10.000 zł. Natomiast od godz. 13.00 nad jeziorem Zamkowym rozpoczął się pokaz wąbrzeskiej i brodnickiej Grupy Morsów. Niewątpliwie cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta. Gratulujemy odwagi!
Kolejną atrakcją tego wyjątkowego dnia w roku był program artystyczny oraz licytacje zorganizowane w Sztabie WOŚP mieszczącym się w WDK. Na sali widowiskowej zaprezentowali się przedszkolacy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i 3, Gimnazjum nr 1, koło gitarowe WDK, Klub Aktywnych Kobiet, Orkiestra Dęta WDK. Ponadto publiczność mogła podziwiać układy taneczne wykonane przez zespół „FLEX” i dzieci z koła taneczno – baletowego WDK. Jak zawsze nie zabrakło pokazu karate oraz zumby z Katarzyną Sumińską. Koniec scenicznych prezentacji zamknął koncert zespołu „Flammenwerfer”.
Dzięki sponsorom i darczyńcom odbyła się licytacja nie tylko gadżetów WOŚP ale również wielu innych ciekawych przedmiotów i usług. Wśród nich znalazły się m.in. koszulki, zegary, kalendarze, obrazy, torty, plecaki, gry planszowe, samochodowe itp.
Również w „orkiestrowym sklepiku” można było nabyć karnety na bukiety kwiatów, usługi kosmetyczne, fryzjerskie oprawki do okularów oraz książki, płyty, torby itp. Na rzecz WOŚP działała także „Kawiarenka” oferująca ciasta, kawę i herbatę. Dzieci mogły skorzystać z kącika zabaw, który poprowadził Anton Czuprow z harcerzami z Myśliwca. Zabawa była przednia!!! Kwota zebranych pieniędzy wynosi 20.363, 31 zł. Jednak cały czas liczymy…
Ok. godz. 19.50 rozbłysło „Światełko do nieba”, którego sponsorem była niezawodna Agencja Artystyczno-Reklamowa Dariusza Pokorowskiego „Bajkolandia”. Tym bajkowym akcentem zakończyliśmy 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wąbrzeźnie.
Nad bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze policji, Straży Miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Oczywiście Orkiestra nie mogłaby zagrać gdyby nie sponsorzy i ludzie dobrej woli, którzy wspomagają Sztab nie po raz pierwszy – dziękujemy za WASZE WIELKIE I SZCZERE SERCA!
Sponsorzy i darczyńcy tegorocznej WOŚP w Wąbrzeźnie:
1. Centrum Optyczno-Okulistyczne Barbara Szymańska, Wąbrzeźno
2. Salon kosmetyczny BUTTERFLY Marta Szczodrowska, Wąbrzeźno
3. Gabinet kosmetyczny Karolina Rumniak, Wąbrzeźno
4. Magdalena Sipak, Wąbrzeźno
5. Zakład fryzjerski, Barbara Dąbrowska, Wąbrzeźno
6. Krzysztof Kłosiński, Wąbrzeźno
7. Salon Fryzjersko-Kosmetyczny, Mirosława Polkowska, Wąbrzeźno
8. Firma Handlowa „Akcent” Elżbieta Kopczyńska, Wąbrzeźno
9. Uniwersytet Trzeciego Wieku
10. Klub Seniora ECHO
11. Agencja Artystyczno – Reklamowa Bajkolandia Dariusz Pokorowski, Wąbrzeźno
12. Kwiaciarnia Bonsai, Mariusz Kruk
13. Cecylia Szymańska
14. „ODNOWA – FITNESS” Joanna Duma, Wąbrzeźno
15. Marta Kowaliszyn
16. Warsztat Terapii Zajęciowej
17. Ciasta domowe „U EWY”, Ewa Bera, Wąbrzeźno
18. Teresa Jankowska, Wąbrzeźno
19. Pizzeria Kameleon, Wąbrzeźno
20. Starostwo Powiatowe
21. Zespół Sielska
22. MZECWiK
23. Piotr Górski, Dębowa Łąka
24. Dom Pomocy Społecznej Wąbrzeźno
25. Zbigniew Izdebski
26. Anna Wiecka
27. Marcin Zduniak Firma Studio SFC
28. Veroni
29. Monika Wąs
30. Urząd Miasta Wąbrzeźno
31. CKUiP Wąbrzeźno
32. Katarzyna Sumińska
33. Bogdan Nowakowski
34. MiPBP Wąbrzeźno
35. Krystian Kraczyński
36. Robert Rutkowski
37. Klub Aktywnych Kobiet
38. Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych H. Błażejewicz, Katarzynki
39. Stowarzyszenie Wąbrzeski Klub Brydżowy
Gizela Pijar
Szef Sztabu WOŚP

Galeria zdjęć

 

 

A- A+