Konkurs recytatorski „Julian Tuwim – dzieciom”

Kujawsko- Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Wąbrzeski Dom Kultury zapraszają do udziału  w Turnieju słowa pt. „Dzieci mają głos”. Pierwszy etap konkursu recytatorskiego pt. „Julian Tuwim – dzieciom” na szczeblu powiatowym odbędzie się 19 października o godz. 9.00 w WDK  🎤 😊.

W tym roku dzieci będą miały okazję zaprezentować swoje zdolności podczas recytacji wierszy Juliana Tuwima –  polskiego poety z dużą dawką humoru i morału, który pisał utwory znane i lubiane przez wszystkich.📚 Wierszyki maja ciekawą fabułę, uczą tolerancji, szacunku, wychowują, ośmieszają nasze przywary. Pisząc dla dzieci, poeta bardzo poważnie traktował małego czytelnika. 😊 Doceniał wrażliwość i inteligencję dziecka.🥰 Zadaniem konkursowym jest prezentacja wybranego utworu literatury dziecięcej pisarza.📓 Wydarzenie skierowane jest do dzieci z klas „O” i uczniów klas „I-VI”.👧👦 ❗Kartę zgłoszenia należy dostarczyć na adres Wąbrzeskiego Domu Kultury w nieprzekraczalnym terminie do 5 października br.
👉Ta sama Karta Zgłoszenia obowiązuje na wszystkich etapach Turnieju. Jury powołane przez Wąbrzeski Dom Kultury typuje laureatów ( w kat. I – III oraz IV-VI) eliminacji wstępnych do udziału w finale Turnieju Słowa, który odbędzie się w Salonie Hoffman w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, Plac Kościeleckich 6.
👉Finał TURNIEJU SŁOWA  odbędzie się w dwóch turach: 18 listopada 2022 r. (piątek) – uczniowie klas I-III i klas IV-VI szkół podstawowych.

A- A+